Washingtonia Filifera Palma Kalifornijska (Waszyngtonia nitkowata)

Washingtonia Filifera Palma Kalifornijska (Waszyngtonia nitkowata)

Palma waszyngtonia pochodzi z suchych obszarów na terenie Meksyku, gdzie ma dostęp do wód gruntowych. Rośnie również w południowych regionach USA. 

Washingtonia filiera zwana jest kalifornijską,W naturze pnie przysłonięte są suchymi, opadniętymi liśćmi, które tworzą wokół pnia warstwową spódniczkę. U palm rosnących w miastach czy doniach zaschnięte liście są usuwane. Te powszechnie uprawiane palmy mogą dobrze rosnąć w wielu glebach i klimatach. Co ciekawe, mogą rosnąć nawet w glebach o wysokim pH, nawet do 9,2. Również duże okazy mogą być z powodzeniem przesadzane w nowe miejsca.

Washingtonia filifera


Są to jedne z najszybciej rosnących palm w naszym klimacie. Waszynktonie są  wyjątkowo odporne na choroby i szkodniki, a także na żółknięcie liści. Washingtonia filifera to jedna z piękniejszych palm o  ogromnych wachlarzowatych liściach.

Waszyngtonia nitkowata ma wytrzymałość  na mrozy do – 8  stopni Celsjusza. 

Palmy te nadają się do uprawy doniczkowej i najlepiej je na okres zimy przechowywać w pomieszczeniach z temperaturą powyżej 10 stopni oświetlonych. Sadzimy do donic wysokich  ponieważ korzenie rosną pionowo.
Odporność na mróz: do -8°C