Washingtonia robusta Palma Meksykańska ( Waszyngtonia robusta)

Washingtonia robusta Palma Meksykańska ( Waszyngtonia robusta)

Palma Meksykańska

Palma waszyngtonia pochodzi z suchych obszarów na terenie Meksyku, gdzie ma dostęp do wód gruntowych. Rośnie również w południowych regionach USA. 

Washingtonia robusta zwana jest Meksykańską. W naturze pnie przysłonięte są suchymi, opadniętymi liśćmi, które tworzą wokół pnia warstwową spódniczkę. U palm rosnących w miastach czy donicach, zaschnięte liście są usuwane.

Te powszechnie uprawiane palmy mogą dobrze rosnąć w wielu glebach i klimatach. Co ciekawe, mogą rosnąć nawet w glebach o wysokim pH, nawet do 9,2. Również duże okazy mogą być z powodzeniem przesadzane w nowe miejsca. Są to jedne z najszybciej rosnących palm w naszym klimacie. 

Robusty  są  wyjątkowo odporne na choroby i szkodniki, a także na żółknięcie liści. Jej wytrzymałość  na mrozy to – 5  stopni Celsjusza.

Palmy te nadają się do uprawy doniczkowej. W okresie zimowym najlepiej przechowywać je w dobrze doświetlonych pomieszczeniach o temperaturze powyżej 10 stopni Celcjusza. Palmę sadzimy do donic wysokich  ponieważ korzenie rosną pionowo.

Washingtonia Robusta posiada pień wyższy, ale cieńszy i liście mniejsze niż u Washingtonia Filifera.
Odporność na mróz: do -5°C