Bugenwilla - Bougenwilla ( kącicierń)

Bugenwilla - Bougenwilla ( kącicierń)

Bugenwilla (Bougainvillea) czy kącicierń prowadzony może być zarówno w formie pnącza, krzewu jak i drzewka. Pędy tej rośliny osiągać mogą nawet 12 metrów długości.
Roślina naturalnie pochodząca z Ameryki Południowej, z uwagi na obfite kwitnienie i bardzo długo utrzymujące się kwiaty jest jednak ona spotykana w każdym zakątku świata czy to jako roślina doniczkowa czy też nasadzenie. To piękna i ozdobna roślina rośnie szybko a w ciepłym klimacie kwitnie cały rok.

Bugenwilla nie jest rośliną mrozoodporną dlatego kiedy noce zaczynają się robić chłodne a temperatura spada poniżej 5 stopni warto roślinę schować.
Bugenwille uwielbiają światło, dlatego warto wybrarć dla nich stanowisko jasne, w domu umieszczając ją w stronę słoneczneog południa.

Roślina preferuje gleby próchnicze, żyzne i wilgotne, należy jednak uważać aby rośliny nie przelać. Rośliny te rzadko chorują, częściej spotkać się można z mszycą czy larwami motyli dla których są pożywką.

Jeśli decydujemy się na ekspozycję na zewnątrz, warto zadbać też aby miejsce posadzenia czy ustawienia rośliny było osłonięte od wiatru. Bougenwille lubią obfite nawożenie. Aby uzyskać zwartą formę warto przed wiosną skrócić pędy o ok 30% długości.