Strelitzia Reginae - Strelicja królewska

Strelitzia Reginae - Strelicja królewska

Strelitzia reginae - rajski ptak, Bird of Raradise - ostoja wielu tropikalnych ogrodów, przepięknie kwitnie w słońcu bylina odporna na suszę, tropikalna o pięknyh kwiatach które spotkać możemy w aranżacjach bukietów. Gatunek rośliny pochodzący z Afryki, dorasta do ok 130 centymetrów wysokości a pojawiające się na początku wiosny przepiękne kwiaty o intensywnych kolorach niebieskiego, pomarańcozwego utrzymują się nawet 6 miesięcy niezwykle zdobiąc przestrzeń.

Kształt kwiatów do złudzenia przypominać może kolorowe ptaki, stąd też nazwa Rajskiego Ptaka. Liśce strelitzi reginae przypominają te znane z bananowców. Zachwycający egzotycznym wyglądem niewymagająca w uprawie zjawiskowa roślina ozbobi zarówno wnętrzna mieszkań jak i przydomowe tarasy. Roslina preferuje jasne stanowiska.

Nie jest to roślina mrozoodporna, stąd też przy jesiennych chłodniejszych nocach powinniśmy pomyśleć o przeniesieniu ją w miejsce gdzie temperatura oscyluje w oklicy 15 stopni. Strelicja królewska bo również taką nazwę możemy znaleźć w literaturze ( którą zawdzięcza czci żony króla Anglii Jerzego III).

Bylina tworzy szeroki system korzeniowy, stąd też warto wyposażyć się w szeroką donicę aby nowe odrosty mogły swobodnie się rozwijać.

Odporność na mróz: Tak