Phoenix Canariensis - Palma kanaryjska

Phoenix Canariensis - Palma kanaryjska

Phoenix canariensis - palma daktylowiec kanaryjski ( palma królewska) pochodzi z Wysp Kanaryjskich. W naszym klimacie z powodzeniem uprawiana we wnętrzach coraz częściej jednak znajduje swoje miejsce w ogrodach zewnętrznych. Palma jest mrozoodporna do około -6,7 stopni, kiedy na zewnątrz zaczynają pojawiać się ujemne temperatury powinniśmy ją odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem.

Rozpostarcie korony wynosić może nawet 12 metrów, roślina tworzy gęsty pióropusz sztywnych długich liści o szorstkie powierzchni i ostrych zakończeniach. Palma kanaryjska uwielbia jasne słoneczne stanowiska i umiarkowanie podlewanie. Niezależnie czy palmę sadzimy w donicy czy ziemi, warto w dolnej warstwie utworzyć odpowiedni drenaż, unikniemy ryzyka zastoju wod w korzeniach.

Daktylowiec Kanaryjski


Do momentu utworzenia pnia palma kanaryjska rośnie wolno, jej szybszy wzrost następuje wraz z pojawieniem się pnia. Canaris jest dość odporną palmą na suszę, dorosłe osobniki osiągnać mogą nawet około 40 metrów wysokości. Feniks canaris to jedna z prostszych w uprawie i piękniejszych palm zarówno do aranżacji wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Odporność na mróz: Tak